کتابخانه

زنده باد حقوق شهروندی

کتاب «زنده باد حقوق شهروندی» با سازماندهی مناسب و روش غیرمستقیم و تصاویری که متن را همراهی می‌کنند به خوبی کودک را به انجام وظایف شهروندی خود برمی‌انگیزد. در انتهای هر داستان بخش‌های «خوب است بدانیم» برای کوچک‌ترها و «برای بزرگ‌ترها» قرار داده شده است که با دادن اطلاعات جالب و بیشتر و طرح فعالیت‌های کاربردی کتاب را مؤثرتر و مفیدتر کرده است.
مطالعه کتاب «زنده باد حقوق شهروندی» می‌تواند کودکان را با وظایف خود به عنوان شهروندی مؤثر آشنا کرده و آنان را برای زندگی در اجتماع بزرگ‌تر آماده کند.

ادامه مطلب »

بغلم کن

کتاب «بغلم کن» درباره بچه کاکتوسی است که با خانواده‌اش متفاوت است و برخلاف آن‌ها دوست دارد بغل شود.
در کتاب «بغلم کن» خانواده بچه کاکتوس نمی‌خواهند نیاز متفاوت او را برآورده کنند و او به دنبال دوستی می‌گردد که مانند خودش بغل کردن را دوست داشته باشد. کتاب «بغلم کن» درباره دنبال کردن چیزی است که فکر می‌کنیم بیش از همه چیز اهمیت دارد، حتی اگر همه بگویند رهایش کنیم.

ادامه مطلب »

آدامس چهارشنبه‌های خوشبختی

این داستان حول محور شخصیت دختربچه ای به نام باهار می گذرد. باهار همان جور که کنار گربه خوابالوها سطل آشغال را جستجو می کرد، یک جعبه چوبی پیدا کرد که رویش نوشته شده بود: چهارشنبه های خوشبختی. او بعد از پیدا کردن جعبه، روی زمین نشست و کیسه قوطی های خالی نوشابه را کنار پاهایش گذاشت و از گربه خوابالوها پرسید: ببینم پشمالوها! شماها می دونید امروز چند شنبه ست؟

ادامه مطلب »

چتری با پروانه‌های سفید

شخصیت‌های کتاب تصویری «چتری با پروانه‌های سفید» هر کدام یک گره ای در کارشان خورده است. تا تحویل سال نو چیزی نمانده و مریم و برادرش کلی گل روی دست‌شان مانده و باید زودتر برگردند خانه. آتوسا چند خیابان آن‌طرف‌تر پشت در مانده و خانم خیاط که گوشش کمی فقط کمی سنگین است صدای در را نمی‌شنود تا لباس آتوسا را بدهد.

ادامه مطلب »

خرچنگ دست‌وپا چلفتی

کتاب «خرچنگ دست‌وپا چلفتی» داستان خرچنگی‌ست که چنگال‌های تیزی دارد و همین چنگال‌ها برایش دردسرهای زیادی درست می‌کند، تا جایی که از گروه دوستان طرد می‌شود و آرزو می‌کند کاش موجود دیگری بود یا دست‌ها و بازوهای دیگری داشت.
اما در طول داستان با شناخت درست توانایی‌اش و استفاده‌‌ صحیح از این توانایی در مسیر درست، نه تنها خودِ حقیقی‌اش را می‌پذیرد، بلکه مورد تحسین دیگران هم قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب »

ماهی بی‌قرار

کتاب «ماهی بی‌قرار» داستان بچه‌ماهی پرانرژی و بازیگوشی به نام تیدلر است که هیجان کشفِ جهان اطراف‌اش را دارد. کنجکاوی‌های تیدلر و سوال‌های بی‌انتهایش او را درگیر ماجراهایی می‌کند.

ادامه مطلب »
ای میهن من ایران

ای میهن من ایران

شاعر در قالب چهارپاره، معیارهای فرهنگی-ادبی و مکان‌های بارز و مشهور شهرها را به تصویر می‌کشد. مخاطب با خواندن این اثر می‌تواند شناخت نسبتا کاملی از ایران (از نظر معماری، فرهنگی، تاریخی و…) و طبیعت (زیست‌محیطی، جغرافیایی و هنری –ادبیات و شعر) پیدا کند. تشبیه‌ها و توصیف‌ها دلپذیرند. تصاویر با متن هماهنگ ‌و مشخص کننده‌ ویژگی هر منطقه و سبک هنرمندانه و طبیعت آن است و نگارش با فونت درشت و خوانا است.

ادامه مطلب »
امپراتور کوتوله ی سرزمین لی لی پوت

امپراتور کوتوله ی سرزمین لی لی پوت

داستان امپراتور کوتوله‌ی سرزمین لی‌لی پوت در دنیای امروزی می­‌گذرد و فضای یک زندگی متوسط شهری را به خوبی به تصویر می­‌کشد. نام کتاب از شخصیت داستان سفرهای گالیور الهام گرفته شده است که این نام در مواجهه­ با جعبه­ کادوپیچ­‌شده­ زیبا با روبانی طلایی که در آسانسور پیدا می‌­شود به ذهن خیال­‌پرداز آیدا خطور می­‌کند. او خود را گالیور تصور می­‌کند که خم می‌­شود و جعبه را از زمین برمی­‌دارد. شخصیت­‌های داستان هر کدام رویاها و خیال­‌های خود را در جعبه می­‌بینند، جعبه­‌ای که اسمی رویش نوشته نشده باشد می­‌تواند از آنِ هر کسی باشد و باز کردن جعبه شاید با اتفاقی عجیب همراه شود.

ادامه مطلب »
آرزوی سوم

آرزوی سوم

کتاب «آرزوی سوم» یک کتاب دخترپسند است. دختری که میان جهان فانتزی داستانی و رئال، داستان‌هایی با مایه‌های رئال بیشتر را انتخاب می کند، چرا که آرزوی سوم هم اگر چه کتابی درباره دنیایی آرزوهای دخترانه است، اما در نهایت به مخاطب می‌گوید که آرزوهای دست یافتنی‌تر آن‌هایی هستند که منطقی‌تر یا واقعی‌تر به نظر می‌رسند.
سه خواهر که در خانه تنها هستند و یک بازی آرزوها راه می اندازند بلافاصله به شما این احساس را می‌دهد که نویسنده دلش خواسته از چارچوب روابط منطقی دنیا بیرون برود و در خانه را به روی اتفاقات عجیب باز کند!
حالا این که این اتفاقات عجیب تا کجا حق داشته اند که به درون کتاب بیایند و در شخصیت این سه دختر و نگاه‌شان به آینده اثر گذار باشند.

ادامه مطلب »