دپارتمان ورزشی

معرفی دپارتمان ورزش (ریتموگیم)

با توجه به گسترش شدید کم تحرکی کودکان و ضرورت شرکت کودکان عزیزمان در فعالیت های بدنی مناسب جهت تقویت فاکتورهای مرتبط با سلامت و همچنین توسعه همه جانبه رشدی کودکان، دپارتمان تخصصی ورزش (ریتموگیم) با هدف توسعه رشد جسمانی، حرکتی، شناختی و روانی کودکان گام برداشته.

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی، روزانه ۶۰ دقیقه فعالیت بدنی با شدت متوسط باید داشته باشیم، که این آمار متاسفانه در کودکان ما بسیار پایین است.

برنامه های دپارتمان ورزش

  • ایجاد انگیزه و تشویق کودکان برای مشارکت بیشتر در فعالیت بدنی
  • توسعه رشد ادراکی/ شناختی کودکان
  • بهبود مهارت های حرکتی پایه در کودکان
  • تشویق کودکان به کار‌گروهی
  • فعال کردن هر دو نیمکره مغز به صورت همزمان
  • بهبود سطح تمرکز و توجه

کادر دپارتمان ورزش

گالری عکس از فعالیت ها

دیگر دپارتمان های سلام فرشتگان یاسین

سوالات متداول

“عقل سالم در بدن سالمه” همه ما بارها این جمله رو شنیده ایم یا در کتاب ها دیده ایم.

ورزش برای جلوگیری از اضافه وزن، بی خوابی، استرس و…  موثر است و حتی تاثیر ورزش تو یادگیری و بهبود عملکرد در مدرسه هم برای پژوهشگران اثبات شده است.

 انجام ورزش دو یا سه بار در هفته بسیار مفید و مناسب است. در زمان مطالعه مدت زیادی رو ننشینید و بعد از هر یک ساعت درس خواندن 10 دقیقه تحرک داشته باشید و حرکات کششی انجام بدید. این کار برای افزایش تمرکز و قدرت یادگیری دانش آموزان خوب است، در نتیجه بازدهی در یادگیری دروس رو بیشتر می کند.

دبستان فرشتگان یاسین جز دبستان های با امکانات و تجهیزات در منطقه ۱ است. مدرسه دارای نظمی در حد متعادل، امکانات عالی، مدیریت خوب و کادر آموزشی کاملاً قابل قبول است. از نظر امکانات درجه ۱ است و در بین مدارس دبستان منطقه ۱، رتبه ۲ را دارا می باشد.